HAMUEL MAKİNELERİ

2013-08-06 12:18:00

HAMUEL Makina sanayi, yaklaşık 140 çalışanıyla, - 100 Scherdel grubu şirketlerinden birisidir.HAMUEL, 5 eksenli yüksek hızlı kesim (HSM) özel makinelerinde çok iyi tanınan bir markadır, özellikle karmaşık geometrili serbest yüzeyli iş parçalarında. Bunların yanında, HAMUEL ürün aralığı; Köprülü CNC’ler, Yüksek hızlı CNC’ler (5 eksene kadar çatal kafalı yüksek hassasiyetli iş parçalarını işlemek için); Kalıp aparat sanayi, otomotiv, rüzgar enerjisi, Uzay sanayisi endüstrisi ve Genel mühendislik uygulamalarında kullanılmak üzere. Scherdel halen yüksek teknolojili ürünler için yaratıcı bir partner olarak görülmektedir. Yoğunlukla, Otomotiv, Uzay, enerji makina, gemi yapımı, genel mühendislik, ve kalıp, aparat yapımı endüstrileriyle çalışmaktadır. Bugün Scherdel grubu toplam 3500 çalışanı ile tüm dünyada 50’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

“Müşterilerimiz için sürekli gelişim” HAMUEL’ün felsefesidir. HAMUEL’ün HSTM modeli özellikle Türbin bıçakları işlemek üzere dizayn edilmiştir. Bu makinalar 5 eşzamanlı eksenle yüksek güç sunar, buda karmaşık serbest yüzeylerde yüksek hassasiyetli işlemeye olanak veririr. HAMUEL’ün sağladığı teknolojinin temel prensipleri: Yüksek hassasiyet, yüksek kalite ve yüksek teknik uygunluktur.

En modern sürücü teknolojisi ve CNC- kontrolü ile yüksek verimlilik ve maksimum esnekliği özellikle son yüzey işleme ve geometrisinde garantilemiş durumdadır. Öne doğru 45° açıyla yatırılmış işleme alanı, talaşları en iyi şekilde uzaklaştırmak için idealdir.

Sürekli püskürtülen soğutma sıvısıda talaşların uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu dizayn, iş parçasını mükemmel bir şekilde makineye yerleştirilmesini ve alınması sağlar. MQL ekipmanı ile beraber bu makinelere yağ sisi atılabilir ve bu en az miktarda kayganlaştırıcı/ yağlayıcı kullanılmasını sağlar.


HAMUEL makineleri dünyanın dört bir tarafında türbin bıçakları ve çeşitli endüstriyel parçaların üretiminde kullanılmaktadır. Kesinlikle, bu makinelerin en büyük avantajı yüksek hassasiyet ve kısa süreli üretimdir. Özellikle Türbin bıçakları gibi hassas ve karmaşık parçaların üretiminde HAMUEL’ün yüksek teknolojisiyle ekonomik bir üretim yapabilirsiniz. CNC Döner tutuculu Freze işleme Merkezi– HSTM Serisi makine.

HAMUEL makineleri çok dinamik, verimli, güvenilir ve eş zamanlı 5 eksen işlemlerde çok başarılıdır. Bu makineler 40 m/dk hıza 0,6g ivme’ye kadar ulaşabilecek şekilde donatılabiliyor. Dönüş ekseni dahil olmak üzere tüm eksenler doğrudan tahrik ediliyor (direct drive). 54 kW’lık Spindel’ı ile 16.000 rpm’e ulaşıyor ki bu hem güçlü hem de yüksek hızlı kesim (HSC) yapmasını sağlıyor. Yüksek pozisyonlama hassasiyeti sayesinde işlenen parçada en yüksek kaliteyi garantiliyor. Makinanın tasarım ve dayanıklılığı en iyi malzeme kalitesi ile bir araya getirilerek yüksek pozisyonlama hassasiyetine ulaşıyor. HSTM serilerinde kontrol üniteleri Siemens 840D veya Fanuc 31i-A5 olarak kullanıcı ihtiyacına göre ayarlanabiliyor fakat her iki CNC kontrol üniteside eş zamanlı 5 eksen çalışmalarında uzmanlaşmıştır.

0
0
0
Yorum Yaz