TAEGUTEC TÜRKİYE MODERN TESİSLER

2013-12-07 10:52:00

Çayırova TOSB Taysad Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tesisin projelendirme ve yapım aşaması 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Sektörün en hızlı büyüyen kesici takım firmalarından birisi konumunda olan TaeguTec Türkiye , yaklaşık 10 milyon USD lik bir yatırımla , 10,000 m2 açık alan, 4000m2 kapalı alanı olan tesisinde Türkiye’de özel takım imalatı yapacaktır . TaeguTec Türkiye tesisleri bünyesinde aynı zamanda verimlilik ve iş geliştirme merkezini, modern ofisleri ve 100 kişilik seminer salonunu barındırıyor.

Açılış töreninde konuklara önce kısa bir film ile kuruluş aşamasından bu günlere geliş aşamaları izletilmiş, ardından gruplar halinde çalışma ofisleri, imalat bölümü gezilerek açılış törenine geçildi.

Törende ilk olarak IMC grup CEO su Jacob Harpaz söz almış ve TaeguTec’in Türk pazarının gelişimine olan inancından, Avrupa yatırımlarının ilk ayağı olarak Türkiye’yi belirlediklerinden,Taegutec Türkiye’yi ise Avrupa’nın merkezi olarak konumlandırdıklarından bahsetti. Oluşturulan imalat merkezi ile amaçlarının müşterilerin verimliliklerini arttırmak olduğunun altınız çizdi.

Şirket kurucu ortaklarından Murat Ergin 2011 yılında gerçekleştirilen TaeguTec Ağrı dağı zirve tırmanışı ile bu yeni tesise taşınana kadar TaeguTec Türkiye’nin geçtiği aşamaların benzerliğinden söz etti.

Zirveye tırmanış ile iş hayatı arasında paralelliklere değinerek dağda atılan ufak, sabırlı ve sürekli adımların,TaeguTec’in gelişiminde de benzer şekilde uyguladıklarını anlatan Ergin, dağda beş bin metrede buz üzerinde yürümeyi aynı iş hayatında kazanılan müşteri güvenini korumaya benzetti ve zirvenin kendilerine yolculuğun sonunu değil yeni hedeflerin varlığını gösterdiğini söyleyerek konuşmasını bitirdi. Şirketin diğer kurucu ortağı Metin Gönül ise hayallerinin Avrupa’nın en güçlü TaeguTec’i olmak ve yeni üretim merkezlerinde sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en başarılı özel takımlarını üretmek olduğunu dile getirdi. Çözüm odaklı, pozitif, güler yüzlü bir ekiple müşterilerinin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaklarını söyledi. Verimlilik arttırırken, maliyeti düşüren projelerle kendini sürekli geliştiren birTaeguTec hedeflediklerini belirtti.

Satış ve Pazarlama Müdürü Zafer Akgün’ün iş ortaklarına , ekip çalışanlarına ve kendilerine çalışma fırsatı veren müşterilerine teşekkür etmesinin ardından sıra dışı açılış törenine geçildi. Tüm konuklara dağıtılan yüzlerce makas ile kurdele aynı anda kesilerek adeta “zirveye birlikte yürüyoruz “ ve “beraber güçlüyüz” mesajının altı çizildi.

 

2
0
0
Yorum Yaz